Yasal Tefeci – Tefeci.org

Tefecilik ülkemizde suç kapsamında yer alan bir ticaret şeklidir. Bu ticarette, kişiler borç talep edenlere, faizle ileriki dönemde geri ödemek koşulu ile kredi verirler. Bu kredileri ödeme sözü olarak da sizden senet imzalamanızı isterler. Tefeciliğin yasal olmayışının en önemli nedeni ise, devlete vergi ödememeleri, haksız kazanç elde etmeleri ve özellikle de insanları maddi ve manevi anlamda mağdur etmeleri. çoğunlukla da insanları dolandırıyorlar. Tefecilere güvenmeyin acil para bulmanın başka yolları da var.

Tefeci.org Bilgilendirme

Yasa dışı iş yapanların dışında da yasal tefeciler olarak adlandırılan bir grup daha var. Bunlar da herkesin bildiği gibi bankalar. Fakat, bankalar hem devlete vergilerini ödüyorlar, hem de müşterilerine çok toleranslı davranarak mağdur etmemeye çalışıyorlar. Üstelik düşen faiz oranlarıyla da, size verdikleri kredilerde ciddi meblağlar olarak geri ödeme yapmanızı istemiyorlar. Üstelik bankaların talep ettikleri ücretler içerisinde hizmet bedeli, sigorta, evrak bedeli gibi ayrıntılar da bulunuyor. Bu yüzden, biraz mübalağa yapılan bankalar yasal tefeciler tabiri çok da doğru olmayacaktır.


Acil Para Veren Tefeciler

Bankalar ve tefeciler dışında senetle kredi verenler içerisinde başka alternatifleriniz de var. Bunlar arasında da en ünlüleri de faktoringler. Yine de her koşulda, acil nakit ihtiyaçlarınız için banka kredilerinden vazgeçmemenizi tavsiye ederiz.