Worldpuan Kullanılan Yerler

World kartların kullanımı ile kazanabileceğiniz ekstra limitinize worldpuan ismi verilmektedir. Yalnızca World kredi kartlarına ait bir özellik olarak worldpuanlar para yerine de geçmektedir. Worldpuanlarınızı kullanabileceğiniz alışveriş noktalarını bildiğiniz sürece, bu puanlar sizlere para olarak dönecektir.

Worldpuanlar yaptığınız tüm alışverişlere ve bu alışverişlerin tutarlarına göre belirlenmekte ve hesabınıza yüklenmektedir. Düzenli periyodlar ile de bakiyeniz güncellenmektedir. Worldpuanları anlaşmalı mağazalar, marketler ve internet sitelerinden kazanabilirsiniz.

Worldpuanlar üzerine çeşitli kampanyalarda yapılmaktadır. Bu kampanyalara göre anlaşmalı iş yerlerinden yapılan alışverişlerde daha yüksek worldpuan kazanabilme olanağınız bulunmaktadır. Worldpuanlarınızı kullanabileceğiniz yerler çeşitli marketler, mağazalar, internet siteleri ve akaryakıt istasyonlarıdır. Bu anlaşmalı iş yerleri şunlardır;

  • Worldpuanlarınızı kazanabileceğiniz ve aynı zamanda kullanabileceğiniz marketler; Şok, Kipa, Carrefour ve Migros’tur.
  • Worldpuanlarınızı kazanabileceğiniz ve aynı zamanda kullanabileceğiniz mağazalar; Mediamarkt Teknoloji Marketleri, LC Waikiki Mağazası, Teknosa, Boyner, Koçtaş, Bimeks ve Tekzen Mağazalarıdır. Bu mağazaların her bir şubesinde worldpuan kazanılabilmektedir.
  • Worldpuanlarınızı kazanabileceğiniz ve aynı zamanda kullanabileceğiniz internet siteleri; tekzen.com, www.sanalmarket.com, www.koctas.com, www.markafoni.com, www.kangurum.com, www.hizlial.com, www.724tikla.com, www.biletix.com, www.e-bebek.com, www.kliksa.com, www.teknosa.com ve www.hepsiburada.com
  • Son olarak worldpuanlarınızı kazanabileceğiniz ve aynı zamanda kullanabileceğiniz akaryakıt istasyonları; Aygaz, Opet ve Total Akaryakıt’tır.

Bunun dışında da worldpuanlarınızı kullanabileceğiniz alanlar mevcuttur. Ki bu alanlar worldpuanın sizlere kattığı en büyük avantajdır.

  • Worldpuanlarınızı fatura ve borç ödemelerinde kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek işlem otomatik ödeme talimatı vermektir. Bankanız ile iletişime geçerek, otomatik ödeme talimatı verdiğiniz zaman worldpuanlarınızı fatura ödeme işlemlerinizde kullanabilirsiniz.
  • Worldpuanlarınızı kullanabileceğiniz bir diğer alanda operatör işlemlerinizdir. Hattınıza lira yükleme işlemlerinizi de yine worldpuanlarınız yolu ile yapabilirsiniz.
  • Kredi kartınız için kesilen işletim ücretini de worldpuanlarınız ile ödeyebilirsiniz.
  • Aynı zamanda bireysel emeklilik işlemleriniz içinde worldpuanlarınızı kullanarak hesabınıza para aktarımı yapabilirsiniz.

Yani kısaca açıklamak gerekirse worldpuan para yerine geçmektedir. Ayrıca worldpuan dışında bir de avans worldpuan hizmeti de bulunmaktadır. Ödemeleriniz için avans worldpuan hizmetinden faydalanabilirsiniz. Anlaşmalı iş yerlerinden kazandığınız worldpuanlar sayesinde, ekstra taksit kazanabilme imkanınızda bulunmaktadır. Sizlerde worldpuan kullanmak istiyorsanız, bir Worldcard sahibi olmanız yeterlidir.