Tefeciler nerede bulunur? Tefeci Ara Bul

Düzenli bir gelirimiz olmasına rağmen ev kirası, mutfak masrafları, yakıt masrafı, faturalar gibi sabit gelirlerimiz bazen bütçemizin üzerine çıkabiliyor. Ani ve beklenmedik masraflarımız oluşabiliyor. Kredi kartı kullanırken yaptığımız harcamalara dikkat etmediğimiz ve alışveriş tutarlarımızın ödeyebileceğimiz meblağların üzerine çıktığı dönemler olabildiği gibi mevcut kredi ödemelerimiz ödeyemediğimiz dönemlerimiz de olabiliyor. Dönem dönem nakit para ihtiyacımızı karşılayamadığımız böyle durumlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Eş ve dosttan borç istememiz zor olabiliyor çünkü herkesin kendisine göre bir gelir gider dengesi var. Mevcut kredi notunuz o dönemde kredi alabilmeniz için uygun olmayabilir. Dolayısıyla bankalardan kredi çekerek de borçlarınızı kapatamıyor olabilirsiniz.

Ne yazık ki böyle sıkıntılı dönemlerde üzerinde ki borç yükünden kurtulabilmek için kişilerin aklına gelen şey tefecilerden para almak olabilmektedir. Tefecilerden nakit para almak bankadan almak gibi zor olmayacaktır. Çünkü tefeciler bazı durumlarda kefil yada ipotek istemekle beraber hiçbir belge yada evrak istemeyeceklerdir. Size senetle bir nevi kredi gibi nakit para sağlayacaklardır. Bu sağladıkları nakit para için ödeyeceğiniz faiz oranı banka kredi faiz oranlarından yüksek olacaktır.

Bilgi: http://www.tefeci.org/tefeci-bul/

Genellikle borcunuzu vadelere bölerek değil tek bir senet üzerinden yapmak isteyecekleri için de senet ödeme gününde ödemelerinizi düzenli yapabiliyor olmanız çok önemlidir. Ödemelerinizi yapmamanız durumunda ellerinde ki senetle tefeciler kanuni süreç başlatarak tahsil etme yoluna gidebilirler.  Bu durumda ödediğiniz miktarlarda boşa gitmiş olacaktır.

Eğer ipotek koydukları bir taşınmaz varsa haciz ettirebilirler. Tabi tefecilik ve tefeciden para almak kanuni olarak suç olduğu için bazı tefeciler kanun dışı yolları kullanarak da borcunuzu tahsil etme yoluna gidebilirler. İşte böyle durumlar oldukça riskli sonuçlara neden olabilir. Bu sebeple tefeciden para almayı düşünüyorsanız ilk etapta çevrenizde tanıdıklarınız aracılığıyla bulduğunuz  tefecilerle görüşmeniz daha güvenli olacaktır.

İnternette herhangi bir arama motoruna “acil paraya ihtiyacım var” yazarsanız da bir sürü tefecinin telefon numarasına ulaşabilirsiniz. Önce telefon aracılığıyla görüşüp hemfikir olursanız daha sonra verecekleri adreste yüz yüze görüşebilirsiniz. Bazı kuyumcularda senet yoluyla para verebilmektedirler. Gene bunlara da internet aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.tefeci.org/tefeciler-nerede-bulunur/