Senetle Altın Zeytinburnu

İstanbul Zeytinburnu çok fazla esnafın bulunduğu, oldukça yoğun bir bölge. Esnaflar, bazen nakite sıkışan ve bankalardan kredi alamayan kişilere, finansman desteği sağlayabilirler. Elbette, bu bütün esnafların yaptığı bir şey değil. Ancak, senetle altın Zeytinburnu esnafı tarafından verilen senet karşılığı altın ile, özellikle de düğün dönmelerinde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu alışverişleriniz sonrasında da, aylık olarak ya da toplu olarak borcunuzu ödeyip, senetlerinizi alabilirsiniz.

Senetle altın verenler için elbette kuyumculara başvurmanız gerek. Fakat, bu alışverişlerinizde dikkat etmeniz gereken nokta, ödeme yapabileceğinizden emin olmalısınız. Örneğin, düğünde gelecek takılara güvenerek alışveriş yapmamalısınız. Çünkü, düğünlerde takılan takılar, kesinlikle tahmin edilen düzeyde olmayacaktır.

Bu yüzden farazi olarak gelecek olan takıya değil, kendi standart ödeme koşulunuzu düşünerek, böyle bir alışverişe dahil olmalısınız. Senetlerinizi zamanında ödeyemediğiniz takdirde, hakkınızda yasal işlem başlatılarak, borcunuzun yasal olarak haciz yolu ile tahsil edilmesi sağlanacaktır. Senetle alışveriş yaptığınızda, dolandırıcılara denk gelmemek için, senetin doğru şekilde yazıldığından emin olmanız gerekir.