Metropol Kart Nerelerde Kullanılır ve Nasıl Bozdurulur?

Şirketlerin çalışanlarına verdikleri yemek kartlarına bir yenisi de yakın zaman da eklendi. %100 yerli bir kart olan Metropol Kart şirketlerde yerlerini aldı. Kart kişilere özel olarak anlaşmalı şirketlerin başvuruları üzerine çıkarılır. Kartın ön yüzü mavi renktedir. Kartınız size ulaştığı andan itibaren şifresi “1234” olarak ayarlanmıştır. Kartınız elinize ulaştığı an hemen kartınızın şifresini kendinize göre ayarlamanızı tavsiye ederiz. Bu kart ile aylık yemek ihtiyacınızı karşılarsınız. Yeni bir firma olduğu için henüz diğer yemek kartları kadar çok şirket, cafe ve restoranla hatta marketlerle anlaşması yoktur. Kullanımı arttıkça, anlaşılan şirketlerin ve yemek alanlarının artacağına emin olabilirsiniz. Bu kartın bu kadar az yerle anlaşmalı olması sebebiyle sorun yaşayabilirsiniz. Zira az yerle anlaşması olmasından ötürü, yemek yiyeceğiniz yere karar vermeden evvel biraz araştırma yapıp, gerekirse birkaç cafe ve restoran gezerek bu kartın geçerli olduğu yerleri bulmanız gereklidir.

metropol-kart
metropol-kart

Şirketiniz Metropol Kart ile anlaşma yaptıysa illa ki yakın çevrede size yemek hizmeti sunan restoran ve cafeler ayarlanmıştır.  Tavsiyemiz öncelikle yakın çevrenizi araştırmanız yönünde olacaktır.

Metropol Kart Üye İş Yerleri

Metropol Kart ile de restoran ve cafeler haricinde anlaşmalı marketlerde alışveriş yapmanız da hedeflenmiştir. Çok yaygın bir kart olmadığı için her alışveriş merkezinde ya da marketlerde geçerli olmayacağını tahmin edersiniz. Oruç, Happy Rammar, Şafaklar gibi pek çok yerde bulunmayan ve çok bilinmeyen bazı marketlerde de geçerlidir.

Metropol Kartı Nakite Çevirme

Metropol Kartı günlük yemek hizmetlerinizde kullanmakta zorlanıyorsanız veya bu kart aracalığıyla yemek ihtiyacınızı karşılamak istemiyorsanız size bir müjde. Bu kartı da diğer kartlar gibi bozdurabilirsiniz. Dediğimiz gibi diğer yemek kartları kadar çok şirketle, cafeyle, marketle anlaşması yoktur. Fakat anlaşması olan yerler belirleyecekleri komisyon ücretleri karşılığında paranızı bozup, nakite çevirebilirler. Diğer yemek kartları için bu komisyon genelde %10 olduğu için, Metropol Karttada durum buna yakın olacaktır. Bu komisyon karşılığında rahatça kartınızdaki miktarı nakite çevirebilirsiniz.

Kısaca toparlamamız gerekirse, bu kart ile alışveriş yapabileceğiniz yerler sınırlı olduğu için üzülmeyin. Kartınızı nakite çevirin ve dilediğiniz gibi kullanın.