KYK KREDİ Borç Sorgulama

KYK

Üniversite yaşantısına hepimiz imreniriz ve yaşımız fark etmeden üniversite okumak ve o duyguyu tatmak isteriz. Ancak iş sadece üniversite ortamı değil oradan mezun olabilmekte hele ki birde yaşadığın şehirden ayrı bir yerdeysen ev yada yurt olacağına karar verilemez çünkü nasıl geçinebileceği düşünülür. Aynı şehirde olsa bile üniversitemiz maddi olarak sıkıntı çekmek hemen hemen her öğrencinin kaderidir.

Kredi yurtlar kurumunun öğrencilere sağladığı burslar var bunlar geri ödemeli burslardır yani bizim anladığımız dilde sigortalı bir işe başlayınca o bursları devlete geri ödüyorsunuz. Ancak bunun geri ödenmesi için illa ki bir işe girmiş olmanız gerekmemektedir, bulunduğunuz okuldan mezun olduktan sonra 2 yıl içinde ödemesi başlamış olması gerekiyor. Diyelim ki bunu KYK borcunuzu ödemeye başlayacaksınız ama ne kadar ve ne kadar süreli ödeyeceğinizi bilmiyorsunuz ve sorgulamak istiyorsunuz bunun için internetten faydalanabilirsiniz.

KYK borç sorgulama olarak arama yaptığınızda Tc kimlik numaranız ve nüfus cüzdanınızda bulunan   cilt no, aile sıra no ve birey sıra no ile sorgulama yapabilirsiniz, ayrıca ziraat bankasında da kyk borç sorgulama için hizmeti  sunuyor.

Kredi alarak her zaman ev borçlarınızı ödeyemezsiniz. Aslında her ne kadar öğrencilik dönemi boyunca alınan karşılıklı burslar sonunda ödenmeyecekmiş gibi düşünüyor olsanız bile sonucunda maalesef aldığınız krediyi ödemek zorunda kalırsınız. KYK kredi işlemlerinizi mutlaka takip edin.

İstediğiniz gibi rahat bir şekilde aldığınız kredinin geri ödenme zamanı ise sigortalı bir işe başladığınız andan itibaren ödenmesi gerekmektedir. Ancak ödeme işlemi başlamadan önce size kredi borcunuza ait olan bir ödeme makbuzu gelmektedir. Fakat bu ödeme makbuzu e-fatura dönemi başlamadan önce gerçekleşmekteydi. Sizde borcum var mı diye sorguluyorsanız KYK kredi borç sorgulama işlemini Ziraat bankası ile kolayca öğrenebilirsiniz.

KYK Kredi Borç Öğrenme

Almış olduğunuz geri dönüşümlü yani karşılıklı bursunuza ait olan borcunuzun ne kadar olduğunu öğrenmek istemeniz gayet normaldir. Üstelik geri dönüşümlü kredilerin geri ödenmesi sırasında borsanın da değişken yapısı ile gelen ek faizler bulunmaktadır. Bu neden ile aldığınız tutardan ödeyeceğinizi düşünmemelisiniz. KYK kredi borç sorgulama işlemi yapmak için KYK resmi web sitesi ile borç sorgulama işlemleri listesinden borcunuzun ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun yanında Ziraat Bankası borç sorgulama işlemi ile hızlı bir şekilde öğrenme şansınız bulunmaktadır.