kredicikartilir.com EN ÇOK YAPILAN ŞİKÂYETLER

Bildiğiniz gibi kredi alamayan bireylerin en çok yöneldiği alan kredi danışmanlık hizmetleridir. Kredi danışmanlık hizmetleri sayesinde kredinizin çıkması sağlanır veya sizin adınıza başka bir kişi tarafından kredi çekilir. Tüm bu hizmetlerin en bilindik sitesi ise kredicikartilir.com olmuştur. Kredi ihtiyaç sahipleri internet üzerinden araştırma yaparken en çok karşılaşacağı site burasıdır ve akla gelen ilk sorular kredi çıkartılır güvenilir mi? ayrıca kredi çıkartılır yorumlar ve iletişim adresi de merak konusudur. Ve burasıda çeşitli imkânlar sağlayarak reklamını kolayca yapar. Peki, kredi danışmanlık hizmetleri ile ilgili şikâyetler var mıdır? Elbette bir hizmet varsa şikâyeti de olacaktır. Bizde bu yazımızda yapılan şikâyetleri derledik.

  • Özellikle en çok yapılan şikâyetlerden biridir bu anlatacağımız. Kredi çıkmayan kişi kredi danışmanlık hizmetinden faydalanarak kredi çıkarttırdığında, kişi adına güvenlik sigortası, hayat sigortası gibi birçok sigortaya kayıt ettirildiğini fark etmiş. Bu kredilerin aylık ödemeleri yüklü bir miktara gelir ve bankacılar için bu sigortaları satmak çok önemlidir. Birçok bankacı bu sigortalar karşılığında prim alır. Bu sebeple yapılan sigortaları öğrenmek için, bankaya gittiğinizde muhakkak sorun ve duruma göre iptalini yaptırın.
  • Bir dolandırılma hikâyesi bu da. Kredi çıkartmak için belirli bir miktar paraya ihtiyacı olduğunu, önden bu parayı göndermesi gerektiğini söyleyen ve kendisini danışman olarak tanıtan dolandırıcı, müşterisinden aldığı parayla ortadan kaybolur. Bu durum ile karşılaşmamak için lütfen kredinizi almadan bir ücret ödemeyin. Gerçek danışmanlar sizden kredi çıkmadan para talep etmezler.
  • Yine bir dolandırılma hikâyesi daha. Bu mağdurumuzda boş senede bir şekilde kandırılarak imza atmış ve kredisini aldıktan sonra her ay yüklü miktarda borcu olduğunu öğrenerek dolandırıldığını anlamış. Arkadaşlar, evet bu yasal bir yol değil ama böyle bir sıkıntı yaşıyorsanız lütfen dava açın.
  • Bu bahsedeceğimiz daha genel bir şikâyet. “Aldığımız krediden çok daha fazla para ödüyoruz.” Arkadaşlar, bu parayı alırken sizden belli bir miktar komisyon ücreti ödemeniz gerektiğini ve banka dışında ekstra faiz ekleneceğini biliyordunuz. Sözleşme ve senet yapmadan önce taksit seçeneklerinizi, ödeyeceğiniz toplam parayı ve faiz miktarını lütfen konuşun.

Sizinle en çok yapılan birkaç şikâyetten konuştuk. Bu şikâyetlerin bazıları danışman hatasıyken bazılarının da müşteri hatası olduğunu unutmamak gerekir. İşlemlerinizi daha dikkatli yaparsanız bu saydığım sıkıntılarla karşılaşmadan rahatça ödemelerinizi yapabilirsiniz.