Kredi Veren Kurumlar Hangileri

Ülkemizde kredi denildiği anda ilk akla gelen kurum finans anlamında öncü kurumlar arasında bulunan banka kurumları olmaktadır. Eskiden yalnızca banka kurumlarından alınabilmekte olan bu hizmet şimdilerde bireylerin maddi yetersizliklerinin artması,geçim sıkıntısının oldukça yüksek bir hedef kitlesine yayılmış olması,gelir düzeylerinin yetersizliği gibi nedenlerden dolayı maddi ihtiyacın giderek yoğunlaşması ve kişinin ödemelerinde düzensizliklere neden olması kapsamında çoğu zaman banka kurumlarının kredi şartlarının yerine getirilmemesi nedeni ile ilgili kurum dışında başka kuruluşlar ile de giderilmeye başlanmıştır. Özellikle bizim Ülkemizde sayı bakımından giderek fazlalaşan bu kurumlara yapılan taleplerde yukarıda sayılan nedenlerden ötürü giderek artış göstermektedir.

İlgili kurumların başında Esnaflık yapan bireylere özel kredi imkanları sunabilen Esnaf Kefalet Kooperatifleri gelmektedir. Banka kurumlarına istinaden daha uzun vadelerde ve düşük faizlerde imkanlar sunabilmekte olan ilgili kooperatiflere başvuru yapabilmek adına esnaf niteliği taşıyor olmak aranan en büyük şartlar içerisindedir. Kredi imkanı sunmakta olan kurumlar arasında yerini almakta olan diğer kurumlar ise farklı alanlarda görevlerini yerine getirmekte olan kişilere ait kurulan kuruluşlardır. Örneğin Ordu da görev yapmakta olan personellere kredi imkanı sunabilen bir kurum olarak bilinen OYAK kurumu sayesinde ilgili personeller büyük bir kolaylık ve düşük faiz olanakları ile nakit ihtiyaçlarını giderebilmektedirler. Bunların dışında Polis ve emniyet de görev yapmakta olan bireylere POLSAN, İlkokul öğretmenlerine imkan sunmakta olan İLKSAN gibi kurumlar tarafından da ilgli kişilere  kredi imkanı sunulabilmektedir.

Tüm bu kurumların yanında belirli şartlar kapsamında büyük şirketlerden bazıları da kredi imkanı sunmakta olan kurumlar arasında yerlerini almaktadırlar. Örneğin Koç Finans,DD Mortgage gibi şirketler aracılığı ile de nakit ihtiyaçları karşılanabilmektedir. Koç finans kurumundan kredi talebinde bulunmak adına ilgili koç finans sitesine giriş yaparak başvuru formunu doldurmak yeterli olmaktadır. Başvuru kapsamında hizmet verdiği kredi kolları arasında Konut,taşıt,eğitim,motosiklet,mutfak-banyo,mobilya,konut teminatlı tüketici kredisi,gibi kollar bulunmaktadır. DD Mortgage ise adından da anlaşılacağı gibi yalnızca konut kredisi alanında hizmet verebilmektedir. Internet sitesi aracılığı ile hemen başvur linkinden ilgili bilgileri doldurarak başvuru  yapılabilmektedir.