Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

 Birçok banka insanlara kredi verebilmek için kredi notuna bakmaktadır. Peki bu kredi notu nedir? Öncelikle bunu açıklayalım. Kredi notu, kişinin bütün banka ve diğer finans kuruluşları ile geçmişten günümüze yapmış olduğu ekonomik ilişkilerin rakamsal ifade şeklidir. Yani kişi bankalardan almış olduğu kredi veya nakit avans gibi ihtiyaçların faizini ve anapara borcunu düzenli ödemez ise kredi notu düşecek, bir süre sonrada bankalar ödemelerin yapılmaması nedeniyle kişiyi kara listeye alarak hiçbir şekilde kredi vermeyecektir.

 Acil nakit sıkıntımız var sicilimiz kötü işte o zaman yapmamız gereken şey ; bazı bankaların kredi notuna bakmadan kredi verebileceği olacaktır. Hangi bankalar bunlar: İNG, Fibabanka, Aktif Yatırım Bankası , ENpara , OdeAbank gibi bankalar kredi notuna bakmadan kredi imkanı sunmaktadır. Bu bankalara başvurmanız ve müşteri hizmetleri yetkilisi ile konuşmanız yeterli olacaktır. Eğer banka yetkilisi sizi borcunu ödeyecek birisi olarak görüp bunu üst makamlara dilekçe ile iletirse kredi büyük bir oranda verilir. Kredi çekebilmenin başka bir şartı da banka vadesi gelmiş  borcunuzu ödemediğiniz taktirde sizi takibe alacak ve kara listeye alacaktır. Siz taksiti ödemeyip bankaya gittiğiniz zaman mecburen borcunuzu yapılandırmak için size gerekli kredi uzun vadeli ödeme seçeneği ile sunulacaktır. Burada kilit nokta müşteri temsilcisinin sizin için inisiyatif almasıdır.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Borcunuz dan dolayı takibe düşmediniz fakat kredi notunuz düşük ise aşağıda verilen şartları yerine getirerek ihtiyacınız olan krediyi kullanabilirsiniz .Tabi bankaların da sizlerden istediği birtakım şartlar olacaktır. İşte bu şartlar ;

1)Üzerimize arsa, ev gibi taşınmaz mal varsa bunu bankaya bildirerek taşınmaz mal değeri karşılığında ipotek ettirilecek ve kredi onayı sağlanacaktır

2)Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda çalışan birinin kefil olması yolu ile banka kredi sağlayacaktır.

3)Emekli kişilerin bankaya kefil olarak emekli maaşını ipotek ettirmesi ile kredi onayı sağlanacaktır.

Nakit ihtiyacımı çözdüm diye sevinirken bankaların kötü sicil nedeni ile size kredi verirken yüksek oranda faizle kredi vereceği gerçeğini unutmayın. Sizde bankaların bu şekilde sizlere yüksek faizli kredi vermesini istemiyorsanız kredi borçlarınızı zamanında ödeyerek kredi notunuzu yüksek tutun ve ihtiyaç halinde istediğiniz bankadan kredi çekmek imkanından yararlanın.