Kredi Kartını Başka Kartla Ödemek Avantajlı mı?

Bankacılık sektörünün en gözde ürünleri arasında yerini almakta olan kredi kartları artık günümüzde çanta ve cüzdanlarımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Nakit paranın bulunmadığı anlarda oldukça karlı bir alışveriş imkanı sunmakta olan bu kartların özellikleri banka kurumları arasında farklılık göstermektedir. Genellikle ortak özelliği olarak bilinmekte olan alışverişlerde taksit olanağı sunmakta olması ve yapılan harcamalar sonrasında gelecek olan ödemenin bir sonraki aya devir edilmesi kişilere oldukça büyük olanak sağlamakta bu nedenle kişiler arasında en fazla tercih edilmekte olan ürün olarak bilinmektedir. Çoğu zaman kişi kullandığı kredi kartının borç ödemesini yapacak farklı yöntemler aramaktadır.

Özellikle ödenecek tutarların aynı ay üst üste gelmesi,maddi olanağın yeterli olmaması gibi nedenler ile kredi kartını ödemekte anlık olarak bir sıkıntı yaşanabilmektedir kimi zaman. Bu nedenle alternatif yollar deneyen kişilere ait yapılacak olan yöntemlerden bir tanesi de başka bir kurumuna ait kredi kartı sahibi olmak ve ilgili kartın içerisinde borç tutarını karşılayacak miktarda kullanılabilir limitin  bulunmasıdır.

Başkanın Kredi Katı Borcunu Ödeme

Diğer banka kurumuna ait olan kredi kartından çekilebilecek olan nakit avans yada eğer nakit avansa kapalı bir kart ise herhangi bir kuyumcudan komisyon ile borç ödeme tutarı kadar kredi kartınız ile yapacak olduğunuz altın alımı sonrasında almış olduğunuz altınları ufak bir zarar ile başka bir kuyumcu aracılığı ile bozdurarak mevcut borsu olan kredi kartınıza ait borç tutarını ödemek adına gerekli olan tutarı sağlamış olmaktasınız. Ancak bu yöntemin sürekliliğinin sağlanması adına her iki kredi kartından da ay içerisinde hiç bir harcamada bulunmamanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde iki adet kredi kartını her ay dönüşümlü olarak borcunu ödeme imkanına sahip olabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcunu Taksitlendirme

Böylelikle kredi siciliniz açısından herhangi bir lekelenme olmadan kredi kartı borcunuzu ödeme olanağına sahip olabilmektesiniz. İlgili ödeme işlemlerinde her ne kadar ufak zararlar sonucunda bunu gerçekleştirebilecek olsanız dahi yinede ödenememesi durumunda doğacak olan bir daha banka kurumlarından herhangi bir ürün kullanımı yapamamak,haciz ve şerh gibi blokelere maruz kalmak,hukuki işlem uygulaması gibi daha büyük sorunlardan kurtulma imkanı sağlamış olmaktadır. Bu nedenle genellikle kart borcunu ödeyemeyen bireyler tarafından en sık kullanılmakta olan yöntemlerden bir tanesi halini almıştır başka banka kredi kartı ile ödeme yapabilme yöntemi.