Kredi Borçlarını Birleştirme

Banka kredileri kapsamında yapılan düzenlemelerden sonra, artık bankalar müşterilerini mağdur etmemek adına pek çok kolaylık sağlıyor. Bu kolaylıklar içerisinde, kolay hızlı kredi başvurusu, her cebe uygun kredi imkanları, kredi yapılandırma, kredi transferi gibi hizmetler yer alıyor. Bu hizmetler, hem bankaların müşteri sayılarını arttırmak, hem de müşterilerin en kaliteli hizmeti alabilmeleri için düzenleniyor. Kredi borçlarını birleştirme de bu kapsamda yer alıyor. Peki, nedir kredi borçlarını birleştirme? Bankalardan kredi alırken eğer kredi notunuz ve aylık sabit geliriniz olanak sağlıyorsa, aynı iki ve hatta üç kredi birden çekme şansınız bulunuyor. Fakat, çoğunlukla bu krediler farklı bankalardan alınıyor. Bu da kişiyi ödeme konusunda ciddi anlamda zorluyor. Bu sistem de ise, tüm kredilerinizin borçları ödenerek, tek bir bankada tek bir kredide toplanıyor. Kredi koşullarını sağlıyorsanız, borçlarınızın dışında da nakit ihtiyacınızı karşılayabilecek kadar da kredinizi yüksek alabilirsiniz.

Borç Birleştirme Kredileri

Kredi transferi – borç transferi yapmak istiyorsanız, normal kredi çekme şartlarını yerine getiriyor olmanız gerekir. Kredi borç transferinde, öncelikli olarak, diğer bankalarda bulunan borçların kapatılması içim bir ön ödeme gerçekleştirilir. O krediler kapandıktan sonra, sistem kısmi olarak güncellenir ve kredinizin kalan kısmını da alabilirsiniz. Böyle bir işlem yapmanın size ne gibi yararı olabilir. Bu sistemin en önemli faydası, ödemelerinizin tekrar belli bir düzene oturtulmasıdır. Yani daha önce örneğin iki ayrı bankadan, iki ayrı krediniz varsa, bu borçları tek bir bankada, tek bir borç altında toplamanız, ödeme düzeni sağlayacaktır. Çok yere, küçük meblağlarda dahi ödeme yapsanız, bu durum hesabınızın şaşmasına neden olabilir.

birleştirme kredileri
birleştirme kredileri

 

Üstelik yeni bir kredi ile de, ödeme yapılandırması yapmış olursunuz. Aynı zaman da çok ciddi bir fark yaratmasa bile, zamandan da tasarruf etmenize olanak sağlayacaktır. Örneğin, her ay iki ayrı bankaya gitmenize gerek kalmadan, tek bir bankaya ödeme yapmanız zamanı da sizin lehinize çevirecektir. Kredilerinizi bir başka bankaya aktararak tek bir kredide birleştirmek istiyorsanız, müşterisi olmayı düşündüğünüz bankanın bu sisteme onay verip vermediğini öğrenmekle başlayabilirsiniz.