İnternetten Banka Kredi Taksit Ertelemesi Yapılır Mı?

En ufak nakit ihtiyacınızı karşılayabilmek için bankalardan kredi talebinde bulunabilirsiniz. Kredileri getirilen yeni düzenlemeler sayesinde, ihtiyaç kredileri de 48 ay vadeye çıktı. Yani çekmek istediğiniz kredileri daha uzun vadeler ile kolaylıkla ödeme imkanını var. Bankalardan kredi talebinde bulunmak için, bankacılık sisteminden yararlanabilirsiniz. Artık oturduğunuz yerden istediğiniz bankanın tüm avantajlarını öğrenip, direk kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Hangi bankanın kredileri daha cazip,hangi bankanın kredi erteleme avantajları vardır diye  araştırmalar yapabilirsiniz. Çünkü bankaların kredi avantajları birbirinden farklılıklar gösterebilmektedir. Bazı bankalar daha düşük faiz oranları olabilir, bazı bankalarında taksit erteme gibi avantajları. İki ay, üç ay gibi taksit erteme olanakları da vardır. Böylelikle birkaç ay kredi ödemelerini düşünmemize gerek kalmaz. Kredi taksit erteleme seçeneğini bankaların internet sayfalarından talepte bulunabiliriz.

Zaten böyle bir uygulaması olan bankalar, kredi başvuru sayfasında taksit erteleme butonunu bulundurmaktadır. Yani siz bankanın WEB sitesinden TC kimlik numaranızı, adınızı, soyadınızı, istediğiniz miktarı, vadesini ve ertelemek istediğiniz taksit sayısını işaretleyerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Birkaç dakika içinde kredi başvurunuz iletişim bilgilerinize iletilmektedir. Eğer olumlu gelmiş ise, hazır olan kredinizi gelir belgeniz ve kimliğiniz ile birlikte size en yakın şubesine giderek kullanabilirsiniz. Banka size kredinizi kullandırırken, taksit erteleme talebinizi de değerlendirecektir.

Ama bazı bankalar taksit erteleme avantajları bulunurken, bu talepleri internet üzerinden de almayabilir. Yani sadece şubeden bu taleplerinizi değerlendirebilir.

tasit-ertelemeli-krediler
tasit-ertelemeli-krediler

 

Eğer internet sitesinde böyle bir başvuru bulunmuyorsa, şubesinden talepte bulunabilirsiniz. Bankaların şubelerine gitmek istemiyorsanız da, müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. Artık çoğu bankanın müşteri hizmetlerinden bile, kredi başvurusu talebi alınmaktadır. Tüm bilgilerinizi paylaştıktan sonra, talebinizi gerçekleştirebilir, taksit erteleme seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Müşteri hizmetleri talebinizi aldıktan sonra, kısa bir süre içinde size dönüş yaparak bilgilendirme yapacaktır.