İngbank Borç Kapatma Kredisi

Bir kaç tane kredi kullandınız ve bu kredileri ödeme zorluğu içerisine mi düştünüz? Kredi kartıyla yaptığınız taksitli alışverişler ve ödemeleriniz nedeniyle kartınızı ödemekte sıkıntı mı yaşıyorsunuz? Ya da isteğiniz dışında bir işsizlik durumu oluştu, geliriniz mi düştü? Asgari ödemeler yaparak borcunuzu bitiremiyorsanız ve borcunuzun üzerine sürekli faiz biniyorsa bu sizi sıkıntıya düşürecektir. Hatta bir süre ödeyememe durumunuz olursa Merkez Bankası kara listesine girebilirsiniz, hakkınızda yasal takip başlayabilir, süreç icra takibine kadar gidebilir.

Kredi veya kredi kartınızı ödeyemiyorsunuz ve bankanız tarafından takip sürecine alınmaktan çekiniyorsanız size bir önerimiz var: Tüm borçlarınızı tek bir seferde kapatmak için İng Bankasından Borç Kapatma Kredisi çekebilirsiniz. Üstelik bu kredi tüm banka müşterilerine açıktır.

İng Bank Borç Transferi

Mevcut borcunuzu tek bir seferde kapatabilmek borç kapatma kredisi almak için herhangi bir İng Bank şubesine uğrayarak müşteri temsilcisiyle görüşebilirsiniz. Eğer şubeye gidecek zamanınız yoksa aynı işlemi telefon bankacılığı vasıtasıyla 0850 222 0 600 numaralı telefonu arayarak veya internet bankacılığı üzerinden de yapabilirsiniz.

Banka şubesinde görüştüğünüz müşteri yetkilisinin beyan ettiği dilekçe örneği ile birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Bankanın takip birimi ile görüşmeniz de gerekecektir.Bu işlemler esnasında herhangi bir çek, senet veya evrak talep edilmeyecektir.

İng Bankasına bu süreçte belirli evrakları sunmanız gerekecektir: Nüfus cüzdanınız veya noter tasdikli sureti,düzenli bir geliriniz olduğunu gösteren gelir belgeleri, adres kayıt sistemindeki güncel adresiniz veya son 3 ay içerisinde adınıza düzenlenmiş elektrik, su,cep telefonu hattı faturanızdan herhangi bir tanesi.

Borçlarınızı İng Banka transfer etmek istediğinizde kullandığınız ürünler: ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartı olmalıdır. Borçlu olduğunuz bankalara borcunuzun tamamı transfer edilebilmektedir. Banka şubesinde görülen borçtan daha düşük meblağ transfer edilemez. Diğer bankalara yapılacak eft işleminden herhangi bir ücret alınmayacaktır. Kredi Kartı borcunuzu tek bir seferde ödemek istiyorsanız bu miktar kredi kartı numaranıza gönderileceği için ayrı bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Kredi borcunuz için yapılan borç transferinde ise mutlaka diğer banka şubesini arayarak yapmış olduğunuz ödeme ile ilgili bilgi vermeniz gerekmektedir.

Banka ile yaptığınız görüşme sonucunda mevcut borç bakiyeniz tutarında ve uygun vadelerle krediniz alarak tüm kredi ve kredi kartı borcunuzu tek bir seferde kapatabilirsiniz. Böylece asgari borcu ödemek ve her geçen gün artan faizlerle borcunuzun artmasını engellemiş olacaksınız. Daha uygun vadelerle ve daha avantajlı faiz oranıyla borç ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ana parayı ödemiş olduğunuz için hayatınıza daha rahat bir şekilde devam edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.borckapatmakredisi.org/ing-bank-borc-kapatma-kredisi.html