Ertelemeli Kredi için Başvuru Şartları

En ufak nakit ihtiyacımız için bankalardan kredi kullanırız. Banklardan kredi kullanmak için bazı şartları taşıyor olmalıyız. Öncelikli olarak kredi notumuzun yüksek olması şart. İkinci en önemli şartı ise, belirli bir gelirimizin olmasıdır. Eğer tüm bu koşulları taşıyor isek, bankalardan kredi kullanmamız kolaydır.

Kredi kullanmak istediğimiz bankaları araştırmamız gerekir. Çünkü kredi şartları, kredi faizleri bankadan bankaya azda olsa farklılık göstermektedir. Sonuçta banka kredi taksitlerini ödemek bizi zorlayabilir. Biraz daha koşulları bize uyması ödemelerimizi de kolaylaştıracaktır. Özellikle son zamanlarda ertelemeli krediler kişilerin dikkatini çekmektedir. Sonuçta sıkıştığımız bir ay kredi taksitimizi ertelemeyebilir gibi seçeneğimiz var. Böyle olması bizi biraz daha rahatlatabilir. Çoğu kişi böyle düşünmektedir. Ama ertelemeli kredilerin dezavantajı da bulunmaktadır. Taksit ödemeleri diğer kredi taksitlerine göre daha yüksektir.

Örneğin, bir ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsunuz, 3 ay ertelemeli kredi seçeneğinden yararlanmak için, kredi taksitleriniz 48  aya değil, 45 aya bölünerek hesaplanmaktadır. Bu da sizin kredi taksitlerinizin yüksek olmasına sebep olmaktadır. Bazı kişiler bunu avantaj bazılar ise, dezavantaj olarak görebilir. Çünkü geciktirdiğimiz bir aylık kredimizi olduğu zaman iki taksiti ödemek bize daha zor gelebilir. Ama ertelemeli olduğu için bir ay erteleyerek, sıkışmadan diğer ay ödemelerimizi gerçekleştirebiliriz. Bu bir yerde mantıklı olabilir. Ama bazı kişiler taksitlerin fazla olmasını istemeyebilir. Sonuçta karar sizin, ertelemeli kredi kullanmak tamamen sizin tercihiniz. Biraz daha yüksek taksitli olarak en fazla üç ay ertelemeli kredi kullanabilirsiniz.

Hemen hemen tüm bankalar ertelemeli kredi seçenekleri bulunmaktadır. Ama hepsi üç aydan daha fazla olmaz. Ertelemeli kredi kullanmak istiyorsanız, internet üzerinden istediğiniz bankanın WEB sitesinden başvuruda bulunabilirsiniz. TC kimlik numaranızı, istediğiniz miktarı, ertelemeli kullanmak istediğiniz, adınızı, soyadınızın ve iletişim bilgilerinizi yazıp göndermeniz yeterli. Birkaç dakika içinde kredi sonucunuz iletişim bilgilerinize gelmektedir. Kredi sonucunuz olumlu geldiği taktirde bankanın size en yakın şubesine kimliğiniz ve gelir belgeniz ile birlikte gidip kullanabilirsiniz. Ya da direk bankaların şubelerinden de kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.