E Devlet Şifresi İle Kredi Borç Sorgulama

Devlet kapısı adı ile geçen ve son zamanlarda devlet dairelerinde yapılan tüm işlemlerin yapılmasına imkan tanınan E-devlet  şifresi sayesinde tüm işlerinizi halledebiliyorsunuz. Devletin resmi kurumlarında yapmanız gereken ödeme işlemleri, trafik cezaları, fatura borçları, adli sicil belgesi ve bunların dışındaki her ayrıntıya bu site üzerinden ulaşabilirsiniz. Tabii son zamanlar da en fazla rağbet gören konulardan bir tanesi de kredilerdir. Aynı zamanda bankalara ait ödemediğiniz kredi borçlarınızın tamamını E-devlet kredi borç sorgulaması üzerinden yapabilirsiniz.

E -devlet bu kadar işlevsel bir site olmasının yanında kolay ulaşılabilen bir sitedir. Her Türk vatandaşının giriş yapabileceği bu sitenin şifresini 2 TL karşılığında PTT iş yerlerinden alabilirsiniz. PTT merkezleri aracılığı ile sunulan bu şifreyi kaybettiğiniz taktirde yeniden 2 TL karşılığında şifre almanız gerekecek.

Kredi borç sorgulama işlemleri gibi pek çok hizmeti E- devlet şifresi ile Kredi Borç Sorgulama ekranından yapabilirsiniz. Banka kuyruklarında beklemek istemiyorsanız bir kereye mahsus olarak şifrenizi alın ve işlemlerinizi anında yapın.