Başbakanlık Kredi Borç Sorgulama

kyk

Kredi almak her zaman iş sahibi olan kişiler için değildir. Bazen üniversite öğrencilerinin de geçimlerini sağlayabilmek için krediye ihtiyaçları olmaktadır. Bu krediyi ise bankalar yerine Başbakanlıktan burs olarak almaktadırlar. Başbakanlık durumu kötü olan öğrencilere karşılıksız burs verirken durumu daha iyi olan öğrencilere de geri ödemeli burs imkanı tanımaktadır.

Başbakanlık Kredi Borç Sorgulama işlemi

Bursun geri ödeme kısmı ise öğrenci sigortalı bir işe başladığında gerçekleşiyor. İşe başladığı anda bursun geri ödemesini yapmaya başlayan kişi bursu aldığı miktarda ödememektedir. 4 yıl boyunca bu burstan faydalanan bir öğrenci ile 2 yıl boyunca bu burstan faydalanan öğrenci aynı miktarı ödemediği gibi bursun geri ödeme tutarı eşya borsası ve buna benzer kurlarda da artmaktadır.
Üniversiteden mezun olduktan sonra rahat bir nefes alabilmek için ilk olarak geri ödemeli olarak almış olduğunuz kredinizin ödemesini yapmak istiyorsanız başbakanlık kredi borç sorgulama işlemi yapmanız gerekiyor.

Borç sorgulamanızı ise burs başvurunuzu yapmış olduğunuz site aracılığı ile gerçekleştirebilir ve ödeme işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz.