0850 222 0 900 Finansbank’tan Arıyor Gibi Yapıyorlar Dikkat!

finansbank

Kredi kartları ile yapılan dolandırıcılıklar yüzünden artık pek çok kişi, bu konuda ciddi zarara uğruyorlar. Bankaların da bu açıkları tetiklemesi ve buna karşılık, geçtiğimiz yıllarda çalışan 50 milyon kişinin kimlik bilgileri ile, kredi kartlarına ulaşmak ve kişileri de dolandırmak daha da kolaylaşıyor.

0 850 222 0 900 Finansbank’tan arıyor gibi yapıyorlar dikkat! Özellikle Finansbank müşterileri bu dolandırıcılıklardan en çok nasibini alanlar ve banka şu an için bu konuda hiçbir şey yapmıyor, tabi dolandırılmadıysanız. Finansbank’a ait bir numaradan aranarak nasıl dolandırıyorlar. Öncelikle evet belirtilen numara bankanın resmi numarası. Fakat sizi arayanlar aynı numaraya sahip, Almanya, Yunanistan ya da Bulgaristan kodu ile arayanlar. Yani öncelikle bu konuda verebileceğimiz ilk tavsiye arayan numaraya bakın ve başında +79 gibi kod yazıyorsa kesinlikle açmayın. Ek olarak da telefonunuzun konuşmayı kaydetme özelliği varsa, mutlaka tüm konuşmayı kaydedin.

cardfinans
cardfinans

Telefonla yapılan tüm dolandırıcılıklar ile ilgili bilmeniz gerekenlerin başında, hiçbir devlet memuru (polis, savcı, avukat, asker vs.) sizden para isteyemez. Kapınıza dayansalar bile, kapıyı açmadan direkt olarak 155 Polis İhbar Hattını arayın. Kredi kartı dolandırıcılıkları için de bilmeniz gereken en önemli ayrıntı, hiçbir banka sizden tüm kart numaranızı, kredi kartı ya da hesap kartı şifrenizi, kartınızın son kullanma tarihini ya da kartın arkasındaki güvenlik kodunu isteyemez! Konuşma bu şekilde yönelmeye başlarsa, hemen telefonu kaparak, savcılığa ve bankaya vakit kaybetmeden başvurun.